Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Dolgular

Dolgular diş çürümesine bağlı durumlarda yapılan uygulamalardır. İşlem sırasında öncelikli olarak çürüyen diş dokusu temizlenir, daha sonra ilgili dolgu malzemesi ile dolum yapılır. Amaç, diş boşluklarının kapatılması ve çürüğün ileri seviyeye vararak diş kaybını tetiklemesini önlemektir. Günümüzde en çok tercih edilen dolgu çeşitleri; altın dolgular, gümüş (amalgam) dolgular, kompozit reçine ve porselen dolgulardır.

Hastanın dolguya ihtiyacı olup olmadığını anlamak için diş muayenesinden geçmesi gereklidir. Çürük dişler kolaylıkla fark edilebilen, küçük bir ayna yardımıyla diş yüzeyinin incelenmesinden sonra anlaşılabilen dişlerdir. İşlem öncesinde çekilen röntgen de dolgu tedavisinin gerekliliğini belirler.

Dolguların ömrü, hastanın ağız ve diş bakımına, dolgunun çeşidine göre değişkenlik gösterir. 5 ile 10 yıl arasında değişen süreçte dolgular kullanılabilmektedir. Kompozit dolgular diğer dolgu çeşitlerine oranla daha estetik bir görünüm sağlar. Özellikle diş kırıklarında kullanılan bu dolgular, dişlerin mevcut rengine de uygundur. Genellikle ön dişler için yapılacak dolgularda ise porselen dolgulara başvurulur.

Bizi Arayın Bizi Arayın