Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Fiber Post Uygulaması

Madde kaybının yüksek oranda olduğu dişlerde olası bir dolgu uygulaması olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu duruma yönelik olarak riskli dişler üzerinde yapılan kanal tedavisi destekli vida ve çivi yapılarına “post” adı verilir. Metal post ve estetik fiber post olarak iki tip post çeşidi bulunur. Postlar dişlerden kök almayı kolaylaştırır. Kökün kanal uzantısındaki boyutuna göre hazırlanır ve uygulanırlar. Bu işlem sonrasında postun üzerine ilave edilen protez üstü yapılar “core” olarak adlandırılır. “Post-core” uygulaması kanal tedavisi görmesine rağmen oldukça başarısız sonuçlar elde edilmiş ve madde kaybı maksimum düzeye ulaşmış hastalarda tercih edilir.

Başta çocuklardaki ön bölgelere dair kuron kırıkları olmak üzere, sert diş dokularında üst düzey madde kaybının olduğu pek çok hastaya uygulanan fiber post uygulaması, ağız içerisine estetik bir görünüm kazandırır.

Fiber Post Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılamaz?

Uygulama için engel oluşturan bazı durumlar şu şekilde sıralanabilir;

Dolguların ve dolgu maddelerinin dişe yapılması için günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan fiber post, kanal tedavisi olan ve sağlıklı kemik yapısına sahip hastalar için uygun bir işlemdir.

Bizi Arayın Bizi Arayın