Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Inley ve Onley

Dolgu yapılmasının elverişli olmadığı durumlarda kaplama ve dolgu arası çözüm yöntemi olarak geliştirilmiş inley ve onleyler estetik tedavi amaçlı uygulanır. İçeriğinde fiber destekli kompozitin ya da porselenin kullanıldığı bu yapılar çiğnemeye karşı oldukça dayanıklıdır. Kırılmış arka diş restorasyonları, çürükler ve dolgu yapılamayacak dişlerde tercih edilen inley ve onley yöntemi sonucunda, hastalara diş rengiyle uyumlu bir görünüm kazandırılır.

Inley ve Onley uygulaması, hastadan alınan ölçü işleminin ardından boşluklara ilgili dolgunun yapıştırılması şeklinde tamamlanır. Kuron kaplama yerine tercih edilmesinin nedeni dişlerde fazla oranda madde kaybının oluşmasını engellemektir. Hem estetik açıdan hem de konforlu bir işlem olması bakımından hastalara önerilir.

İşlem sonrasında hastalar diş ipi kullanımına gerek duymaksızın yiyecek artıklarına karşı duyarlılık kazanır. Yan dişlerle uyumluluğu, kırılma ve düşme gibi problemlerin minimal seviyede olması, estetik görünümü, inley ve onleylerin avantajları özellikleridir.

Bizi Arayın Bizi Arayın