Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Ortodonti

Çapraz ve uyumsuz dişlere yönelik tanı ve tedavi işlemlerini gerçekleştiren ortodonti alanı hastanın yaşına ve çene yapısına göre uygulanan yöntemlerini kapsamaktadır. Ergenlik çağında çenenin geride ya da ileride olması durumu yaş kriteri de baz alınarak tedavi edilebilmektedir. Yetişkinlerde ortodontik tedaviler genellikle cerrahlardan da destek alınarak yapılır. Özellikle solunumunu ağızdan yapan hastalarda çene problemleriyle sık karşılaşılmasından dolayı tedavi sürecine en erken seviyede başlamak oldukça önemlidir.

Bebeklik döneminde parmak emme, doğru biberonların kullanılmaması, çocukluk döneminde ve yetişkinlikte tırnak yeme gibi alışkanlıklar ağız ve çene yapısının yanlış şekilde gelişmesine zemin hazırlar. Dilin normal düzeyden büyük olması, çekilen dişlerin yerinde boşlukların yer alması gibi durumlar da ortodontik uygulamaları gerekli kılabilmektedir. Vaktinden erken çıkan süt dişleri veya geç gelişen dişler de benzer şekilde ağız yapısının gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Bizi Arayın Bizi Arayın