Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Ortodontide Tedavi Yaşı

Ortodontik tedavilerin herhangi bir yaş kısıtlaması olmamasına rağmen erken süreçte başlamak ileriye dönük problemlerin oluşma riskini azaltır. Sağlıklı kemik yapısı ve ağız içerisinde yeterli diş miktarının olması tedavinin yapılabilmesi için baz alınan önceliklerdir.

Eğer hastada iskeletsel yapısına bağlı olumsuz bir durum mevcutsa yaş, önemli bir kriterdir. Alt çenesi geride olan ve büyüme çağındaki bir çocuğa uygulanacak ortodontik uygulamadan olumlu sonuçlar elde edilebilir. Özellikle 16-17 yaşlarında olan çocukların gelişim hızları göz önüne alınarak ortodontik yaklaşımlar belirlenir.

Gelişim çağı tamamlanan ve iskeletsel yapıda bir sorunu olan yetişkinler için tedaviler mevcuttur. Ancak böyle bir durumda plastik cerrahi ile çene ameliyatlarının yapılması söz konusudur. Plastik cerrahlar tarafından yapılan çene ameliyatları “ortognatik cerrahi” olarak adlandırılır.

Her iki durumdan da hareketle, ortodontik tedavilerde yaşın, tedavi planlamasının seyrini etkileyen bir unsur olduğu, gerekli diş miktarı ve kemik yapısı unsurlarını barındıran tüm hastalara işlem yapılabileceğianlaşılmalıdır.

Bizi Arayın Bizi Arayın