Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Ortodontik Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ortodontik tedavilerde çok sık uygulanan işlemlerin başında diş teli uygulaması gelir. Hastanın beklentisine ve mevcut ağız yapısına göre farklılık gösteren bu uygulama için öncelik sağlıksal açıdan konfor ve estetik anlamda güzel bir görünüm sağlamaktır.

Diş telleri metal diş teli, şeffaf diş teli, lingual diş teli ve şeffaf plak olarak farklı gruplara ayrılır. Metal diş teli geçmişten günümüze en çok tercih edilen, sağlam ve dayanıklı diş telidir. Genellikle ekonomik olmaları nedeniyle hasta beklentilerini karşılamaktadır. Şeffaf diş telleri ile metal diş telleri arasında keskin bir fark olmamasın rağmen estetik bir görünüm için şeffaf tellerin tercih edilmesi söz konusudur. Metal diş tellerine oranla dayanıklılıkları daha az olan şeffaf teller ayna karşısında daha güzel bir görünüm oluşturur.

Lingual diş telleri, tel uygulamalarının estetik problemlerini kapatmak amacıyla tercih edilen, dişin iç yüzeyine uygulanan tel sistemleridir. Diğer tel sistemlerine göre daha maliyetli olan lingual teller, günümüzde pek çok hasta için tercih edilebilmektedir.

Çene ve diş problemi daha az olan ortodontik rahatsızlıklarda ise şeffaf plak sistemleri uygulanır. Tel ve braket gibi yapıları içermeyen, ağız içerisinde konfor sağlayan şeffaf diş plaklarında uygulama öncesi 3 boyutlu ölçümlemeler yapılır.

Bizi Arayın Bizi Arayın