Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Periodontoloji

Diş köklerini saran dokuların kemiklerindeki hasarlarla ve bu hasarların yol açtığı hastalıklarla ilgilenen periontoloji alanı, tüm dişeti problemlerinde hizmet vermektedir. Toplumumuzda yaygın olarak görülen dişeti hastalıklarının tanı ve tedavi planlamasında tercih edilen alan, hastanın rahat bir çiğneme fonksiyonu kazanması ve sindirimine yardımcı olunması adına büyük öneme sahiptir.

Dişetinin sağlıklı olup olmaması renginden ve yüzeysel uzantısından fark edilir. Sağlıklı dişetlerinin rengi pembesi, yüzeyi ise portakal kabuğunu anımsatan pürüzlü yapıdadır. Diş ile sınırı yaklaşık seviyede bir hat şeklinde ilerler. Periodontal hastalıkların bir çoğu dişetlerinde meydana gelen iltihaplarla (gingivits) belirgin bir nitelik kazanır. Hastalığın ilerlemesiyle alveol kemiklerde kalıcı hasar oluşumu ve hastanın sosyal yaşamında ciddi sağlık problemleri meydana gelebilir. Enfeksiyon riski diş eti hastalıklarının artmasına, diş kaybına ve ağrıya neden olur.

Periodontoloji alanında uygulanan temel tedavi hizmetleri;

Bizi Arayın Bizi Arayın