Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Sinüs Lifting

Yaygın kullanımı sinüs kaldırma, yükseltme olan sinüs lifting sinüs boşluklarının sarkması nedeniyle kemik hacminde oluşan kaybın giderilmesi için yapılan doldurma işlemidir. Bu işlem sonucu diş olmayan alanlara implant uygulanabilmektedir. Implantın genişlik ve boyuna uygun bir hacim oluşturmayla tamamlanan sinüs lifting işlemi, genel veya lokal anestezi eşliğinde yapılır.

Sinüslerin dişlere yakın olan bölgelerde konumlandırılması, olası bir diş kaybında veya protez operasyonlarında doğrudan olumsuz yönde etkilenmelerine neden olabilmektedir. Bu gibi durumlar nedeniyle çene kemiğinin üst kısmı ile sinüs duvarı mesafesinde oluşan kısalma, ilgili operasyonu gerekli kılmaktadır.

Sinüs lifting operasyonlarında sinüs bölgesi ön görülen seviyede kaldırılır ve bölgeye ağız içinden açılan pencere ile ulaşılır. Daha sonra sinüs membranına yönelik yükselti sağlanır. Mevcut boşluğa greftleme, kemik tozu gibi işlemler yapıldıktan sonra dikiş işlemiyle süreç tamamlanır.

Operasyon genellikle 4 mm. üzeri kemik hacmi olmayan kişiler için uygulanır. Ardından yapılacak implant için kemik dokusunda yeterli seviyede yoğunluk elde edilmesi gerekir. Aksi halde implantta başarı sağlamak güçtür. Sinüs lifting işlemi gerçekleştirilen hastalarda ortalama 3 veya 6 aylık bir bekleme sürecinin ardından, implant tedavisi uygulanmaktadır. Kapalı sinüs lifting operasyonlarında açık sinüs lifting operasyonlarına oranla daha az kemik grefti gerekir. Bu nedenle bekleme süreci de daha minimal düzeydedir.

Bizi Arayın Bizi Arayın