Kliniğimizde; Protetik Tedavi, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Pedodonti, İmplantoloji, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dallarında hizmet vermekteyiz.

Topluma çağdaş bilimsel bilgi rehberliğinde hasta odaklı, erişilebilir nitelikte, kaliteli ve güvenilir, bilinçlendirici, önleyici, tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmak.

 

İletişim

+90 (212) 259 20 98

+90 (531) 273 85 20

Harbiye, Sadun Apartmanı, Teşvikiye Cd. No:19 D:8, 34330 Şişli / İstanbul, Türkiye

info@bbcdental.com

Zirkonyum Porselen Kaplama

Estetik diş tedavilerinde günümüzde en sık tercih edilen kaplamalardan biri de zirkonyum porselen kaplamalardır. Kişinin mevcut rengiyle birebir uyumlu olma özelliği, alerjik reaksiyonlara yol açmayan yapısı, dayanıklılığı ve diş eti sağlığına uygun içeriğiyle diş hekimleri tarafından da önerilmektedir. Hastalara ağız ve diş sağlığı açısından büyük avantaj sağlayan ve aynı zamanda estetik bir görünüm oluşturan zirkonyum porselen kaplamalar özel fırınlarda işlenir ve kullanım için uygun noktaya getirilir.

Hangi Durumlarda Zirkonyum Kaplamalar Uygulanır?

Doğal görünüm için ışık geçirgenlik düzeyi fazla olan zirkonyumlar, hem arka hem ön dişler için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sağlam yapısı ile dişin yerinden çıkması gibi istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalınmaz. Kişinin yeme-içme faaliyetini olumsuz yönde etkilemez.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum kaplama öncesinde hastanın mevcut dişindeki hasarın ne olduğuna bakılır. Kaplama için uygun bulunması durumunda lokal anestezi ile işlem başlar. Özel aletler yardımıyla inceltilen diş ve diş çevresi kapsamlı bir biçimde dezenfekte edilir. Dişlerin ölçüsü alınır ve en uygun kaplama rengine karar verilir. Ortalama 1 haftalık süreç sonunda dişler hazır hale getirilir. Herhangi bir sorun oluşup oluşmayacağını anlamak için belirli bir süre geçici yapıştırıcı ile destekleme yapılır. Daha sonra kalıcı bir biçimde zirkonyum kaplamalar hastanın ağız içerisine ilave edilir. Tüm bu süre zarfında işlemler ağrısız olarak tamamlanır.

Bizi Arayın